Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України), що оплата за Ваше обслуговування має надходити у вибраний Вами медичний заклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі. Лікар, якому ви довірите своє здоров’я, буде лікувати, давати корисні поради для здорового способу життя і профілактики хвороб, направляти на базові аналізи, вакцинацію, а за потреби – до вузьких спеціалістів. Усі послуги у нього – безоплатні для пацієнтів, їх оплачує Національна служба здоров’я.

Як заключити декларацію

ЗАПОВНИ АНКЕТУ НА САЙТІ
Необхідний лише Ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж Ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде вести твою дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з батьків або опікунів.

ОЧІКУЙ НА ДЗВІНОК З МЕДЗАКЛАДУ
Декларація з лікарем заповнюється в системі «Електронне здоров’я». Під час внесення даних у систему на телефон пацієнта надсилається СМС-код, який йому необхідно передати працівнику медзакладу для підтвердження декларації

ЗВЕРТАЙСЯ ПРИ ПЕРШІЙ НЕОБХІДНОСТІ
Ви можете звернутися до твого сімейного лікаря відразу після підтвердження декларації. Більшість проблем зі здоров’ям можуть бути вирішені на рівні сімейного лікаря. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки видають також направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписують рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава) та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.